27 Marzec 2015 roku

Menu
Rozliczenia podatkowe za 2013 r. -najważniejsze informacje

 


poniedziałek   715 - 1800
(po godz. 1515 dyżur pracowników - przyjmowanie dokumentów)
wtorek - piątek   715 - 1515

Naczelnik Urzędu Skarbowego przyjmuje interesantów w godzinach pracy urzędu.

 
Portal Podatkowy

Aktualności

Od 1 stycznia br. nowe zasady w uldze na dzieci

2015-01-29

Przypominamy, że z początkiem 2015 r. weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), nastąpi też podwyższenie ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko o 20 proc. Szacuje się, że zmiany będą dotyczyć ponad miliona polskich rodzin, w których wychowuje się około dwóch milionów dzieci. Zmiany w przyznawaniu ulgi na dzieci to ważny krok w polityce prorodzinnej rządu.

Czytaj więcej

Obowiązki podatników i płatników w styczniu

2015-01-28

Pierwszy miesiąc roku to czas na wybór formy opodatkowania, a także na złożenie wielu deklaracji i zeznań. Do 2 lutego 2015 r. (bo koniec stycznia to sobota) muszą rozliczyć się z fiskusem przedewszystkim przedsiębiorcy opodatkowani w formie karty podatkowej i ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Czytaj więcej

e-Deklaracje nie przez e-PUAP

2015-01-26

Ministerstwo Finansów informuje, że deklaracje i informacje podatkowe przesyłane drogą elektroniczną nie mogą być podpisywane profilem zaufanym ePUAP i przesyłane za pośrednictwem platformy ePUAP.


 

Czytaj więcej

Najważniejsze informacje dot. składania zeznań za 2014 r.

2015-01-23

Termin składania zeznań rocznych za 2014 r. upływa 30 kwietnia 2015 r. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje:

 

 

Czytaj więcej

Kalendarz podatkowy

2015-01-22

Z naszym kalendarzem podatkowym nie przeoczysz żadnego obowiązku podatkowego :)

 

 

Czytaj więcej

Od 01 stycznia 2015 r. obowiązek ewidencji za pomocą kas fiskalnych

2014-12-22

Od 1 stycznia 2015 roku wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r. poz. 1544), w myśl którego, kolejne grupy zawodowe będą musiały rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej - niezależnie od uzyskanego obrotu.

Czytaj więcej

Od 01 stycznia 2015 r. „likwidacja” zaświadczeń VAT-25

2014-12-18

Z dniem 1 stycznia 2015 r. znosi się obowiązek uzyskania z organu podatkowego – dla celów związanych z rejestracją pojazdów nabywanych z terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej – zaświadczenia VAT-25 potwierdzającego uiszczenie przez podatnika podatku lub brak obowiązku jego uiszczenia z tytułu nabycia tych pojazdów.

Czytaj więcej

Ostrzeżenie o próbie wyłudzenia informacji

2014-12-17

Szanowni Państwo, Departament Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Ministerstwa Finansów informuje, że w ostatnim czasie zostały wykryte próby wyłudzania informacji dotyczących danych z kart płatniczych. W e-mailach które sugerują, że zostały wysłane z Ministerstwa Finansów i dotyczą zwrotu podatków, zawarte są prośby o podanie m.in. następujących danych:

Czytaj więcej

Uwaga na fałszywe e-maile informujące o zwrocie podatku

2014-12-16

Ministerstwo Finansów informuje, że nie jest autorem napływających na skrzynki e-mail podatników informacji o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok oraz konieczności wypełnienia załączonego formularza.

Forma informacji wskazuje, że została ona sporządzona przez osobę niewładającą poprawnie językiem polskim i może mieć na celu wyłudzenie od adresatów e-maili ich danych osobowych.
Ministerstwo Finansów złoży doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Czytaj więcej

Nie daj się uzależnić od hazardu

2014-12-16

Służba Celna jest wiodącą instytucją Państwa zwalczającą nielegalny hazard. Prowadzi systematyczne działania kontrolne i prewencyjne, zmierzające do likwidacji tego procederu. Od 4 grudnia br. na zlecenie Ministra Finansów Służba Celna prowadzi ogólnokrajową kampanię informacyjną o szkodliwości hazardu i jego negatywnych skutkach. Kampanię tę zainicjowała konferencja prasowa pt. „Nie daj się uzależnić od hazardu”, z udziałem Podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, Szefa Służby Celnej nadinsp. Jacka Kapicy oraz Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka.

Czytaj więcej

<< Poprzednia  2 z 8  Nastepna >>

Elektroniczne składanie deklaracji

BIP Urzędu Skarbowego w Żaganiu
Wykaz organizacji OPP
Ministerstwo Finansów
System Informacji Podatkowej
Sprawdź numer VAT z UE

Ministerstwo Finansów
Program e-Podatki