20 Grudzień 2014 roku

e-Deklaracje dla płatników
Portal Podatkowy

Aktualności

Skarbówka bardziej elektroniczna

2014-10-16

O funkcjach portalu dla podatników i zmianach w administracji podatkowej oraz Służbie Cywilnej, mówi wiceminister finansów w rozmowie z Pawłem Rochowiczem (gazeta Rzeczpospolita).

 

 

Czytaj więcej

Wyniki badań CBOS o administracji publicznej

2014-10-14

CBOS na zlecenie Ministerstwa Finansów przeprowadził badanie opinii publicznej w zakresie oceny instytucji publicznych oraz o administracji podatkowej.
W załączeniu wyniki badań (czytaj więcej...)

Czytaj więcej

Portal Podatkowy - czyli wszystko o podatkach w jednym miejscu

2014-09-04

Ministerstwo Finansów uruchomiło Portal Podatkowy. To pierwszy etap wdrażanego nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowej, wspierającego podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Pod jednym adresem www.portalpodatkowy.mf.gov.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące podatków. Portal docelowo będzie składał się z dwóch elementów: części ogólnodostępnej i dostępnej po zalogowaniu.

Czytaj więcej

Minister Szczurek o najbliższych planach Ministerstwa Finansów

2014-08-29

Pomoc dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą i przywileje dla rzetelnych firm zapowiedział w Sejmie 27 sierpnia br. minister finansów Mateusz Szczurek, przedstawiając działania resortu finansów w najbliższych miesiącach. Minister zapewnił również, że w przyszłym roku deficyt finansów publicznych liczony według europejskich standardów nie przekroczy 3 proc. PKB.

Czytaj więcej

Akcja "Weź paragon"

2014-08-05

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żaganiu informuje, iż urzędy skarbowe w całej Polsce uczestniczą w akcji „Weź paragon” odbywającej się pod patronatem Ministerstwa Finansów. Akcja trwa cały rok, że szczególnym nasileniem w okresach ferii zimowych i wakacji. Podstawowym założeniem akcji jest sprawdzenie wywiązywania się podatników z obowiązków dotyczących ewidencjonowania obrotów przy zastosowaniu kas rejestrujących i wydawania paragonów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pracownicy Urzędów mają prawo nakładać mandaty karne. Do najczęstszych nieprawidłowości sankcjonowanych mandatem karnym należy dokonanie sprzedaży z pominięciem kasy rejestrującej oraz niewydanie paragonu.

Czytaj więcej

Komunikat Ministerstwa Finansów w sprawie wyłudzania opłat

2014-07-08

W związku z niepokojącą sytuacją wysyłania pism przez firmy działające na rynku do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, w których powoływany jest rejestr prowadzony przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych (Centralny Rejestr Podmiotów – Krajowa Ewidencja Podatników CRP KEP) oraz wskazane jest żądanie uiszczenia opłaty za rejestrację w wysokości 195 zł, Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje, że CRP KEP służy:

Czytaj więcej

Informacja dla rolników dot. zasad rozliczania podatku VAT

2014-07-02

Urząd Skarbowy w Żaganiu przedstawia najważniejsze informacje dla rolników dotyczące zasad rozliczania podatku VAT. Poniżej zamieszczono broszurę informacyjną do pobrania.

Zmiany dot. rozliczania podatku VAT przez rolników

Czytaj więcej

Urząd otrzymał tytuł Przyjaznego Przedsiębiorcy 2014

2014-06-26

Certyfikat - Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy 2014 Z satysfakcją informujemy, że Urząd Skarbowy w Żaganiu otrzymał Certyfikat "Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy 2014", przyznany przez Business Centre Club.

 

 

 

Czytaj więcej

Ponad 5 mln deklaracji PIT przez Internet

2014-05-05

Szósta edycja ogólnopolskiej akcji Szybki PIT zakończyła się kolejnym rekordem. Do północy 30 kwietnia do urzędów skarbowych przesłano 5 193 246 elektronicznych PIT-ów. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT-16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego. To o 1 636 039 więcej niż rok temu i prawie 200 tys. więcej niż zakładaliśmy.

Czytaj więcej

Ostatnie dni składania zeznań

2014-04-23

Urząd Skarbowy w Żaganiu informuje o wydłużonych godzinach pracy w ostatnich dniach kwietnia w związku z akcją składania zeznań rocznych. W poniedziałek 28.04 urząd będzie czynny od godz. 715 do godz. 1800 natomiast we wtorek i środę (29-30.04) do godz. 1700. Dodatkowo w poniedziałek 28.04 w godz. od 900 do 1430 czynny będzie okresowy punkt obsługi podatników w Urzędzie Gminy i Miasta Szprotawa.
Bankowy punkt kasowy mieszczący się w siedzibie tut. Urzędu będzie czynny w dniach 28-30.04 w godz. od 730 do 1600.
Jednocześnie zachęcamy do złożenia zeznania drogą elektroniczną.

Czytaj więcej

<< Poprzednia  2 z 6  Nastepna >>

Elektroniczne składanie deklaracji

BIP Urzędu Skarbowego w Żaganiu
Wykaz organizacji OPP
Ministerstwo Finansów
System Informacji Podatkowej
Sprawdź numer VAT z UE

Ministerstwo Finansów
Program e-Podatki