25 Październik 2014 roku


Portal Podatkowy

Aktualności

Ministerstwo Finansów partnerem Bezpiecznych pieniędzy

2014-04-18

Bezpieczne pieniądze to kampania Narodowego Banku Polskiego związana z wprowadzeniem do obiegu banknotów ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Ministerstwo Finansów jest jednym z partnerów akcji wspierającym działania NBP.

 

Czytaj więcej

Szkolenie z zasad odliczania podatku VAT od wydatków zw. z pojazdami służbowymi

2014-04-16

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żaganiu informuje, że w dniu 23.04.2014r. (środa) o godz. 1000 w sali konferencyjnej Żagańskiej Agencji Rozwoju Lokalnego w Żaganiu przy ul. Jana Pawła II 15 (Pałacyk) odbędzie się bezpłatne szkolenie nt. nowych zasad odliczania podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi oraz przesyłania dokumentów drogą elektroniczną.

Czytaj więcej

„Kiedy wpadnie piąty milion?”

2014-04-14

Ministerstwo Finansów rozpoczyna dziś akcję „Kiedy wpadnie piąty milion?” zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. W 2011 roku odliczaliśmy do miliona, potem do dwóch milionów, a w zeszłym roku już do trzech milionów. W tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na pięć milionów!!!

Czytaj więcej

Najczęściej popełniane błędy w zeznaniach rocznych podatników prowadzących działalność gospodarczą (PIT-36, PIT-36l)

2014-04-08

Wykazywanie podatku wpłaconego jako należnego w zeznaniu PIT-36/PIT-36L

Należy odróżniać podatek wpłacony w ciągu roku i podatek należny za rok podatkowy. W poz.196/48 formularza PIT-36/36L wykazujemy sumę faktycznie wpłaconego podatku (w PIT-36 + należne zaliczki pobrane przez płatnika), natomiast w części N/M PIT-36/36L kwotę należnych zaliczek za poszczególne miesiące roku podatkowego. Przed wpisaniem do zeznania sumy kwot wpłaconych zaliczek i należnych zaliczek za poszczególne miesiące roku podatkowego należy przeanalizować dowody wpłat lub przelewy oraz prowadzone ewidencje i w oparciu o dokonaną analizę ustalić właściwe kwoty. W przypadku wątpliwości można porównać kwoty dokonanych wpłat z kwotami zaksięgowanymi w urzędzie skarbowym.

Czytaj więcej

Najczęściej popełniane błędy w zeznaniach rocznych podatników rozliczających się na formularzu pit-37

2014-04-08

Okres kampanii rozliczania PIT-ów, to czas, kiedy część podatników zostaje wezwanych do urzędów skarbowych. Główną przyczyną tych wezwań są błędy w formularzach PIT

Jakie są najczęściej popełniane błędy w zeznaniach rocznych ?

Czytaj więcej

Poniedziałek z PIT

2014-04-07

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żaganiu informuje, że w miesiącu kwietniu w każdy poniedziałek w godz. od 1515 do 1800 organizowany będzie na Sali Obsługi Podatnika punkt informacyjny dla osób, które pierwszy raz rozliczają się z urzędem skarbowym
W punkcie tym podatnicy będą mogli złożyć zeznanie oraz uzyskać informacje o sposobie wypełnienia formularzy zeznań rocznych

Czytaj więcej

Odliczenie VAT od nabycia samochodów od 1 kwietnia 2014 r.

2014-04-03

Od 1 kwietnia br. zmienią się zasady odliczania podatku od towarów i usług (VAT) przy nabyciu samochodów osobowych. W zależności od sposobu wykorzystywania samochodów podatnicy będą mogli odliczać inne stawki VAT.

Poniżej można przeczytać szczegóły dotyczące ww. zmian przepisów.

Czytaj więcej

Dzień otwarty w urzędzie

2014-04-01

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żaganiu informuje, że w dniu 05 kwietnia 2014r. (sobota) w godz. od 900 do 1300 organizowany jest Dzień otwarty umożliwiający podatnikom:

  • pobranie druków i złożenie zeznań rocznych PIT za 2013,
  • uzyskanie informacji w zakresie rozliczenia podatku dochodowego,
  • indywidualne konsultacje w zakresie wysyłania dokumentów drogą elektroniczną,
  • dokonanie płatności w punkcie bankowym znajdującym się w siedzibie Urzędu.

Dodatkowo tut. Urząd zaprasza wszystkich zainteresowanych do punktu, gdzie będzie można założyć konto na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej e PUAP, złożyć wniosek o utworzenie profilu zaufanego (PZ) i uzyskać go na miejscu bez konieczności dodatkowej wizyty w Urzędzie.

Czytaj więcej

Najważniejsze informacje dot. składania zeznań CIT-8 za 2013r.

2014-03-25

1. Termin składania zeznań CIT-8 za 2013 rok upływa 31.03.2014 r.

 

 

Czytaj więcej

E-usługi Administracji Podatkowej

2014-03-25

Dostępność usług przez internet jest dziś standardem. Administracja Podatkowa chce być nowoczesna, efektywna i przyjazna dla obywateli. Stąd wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wykorzystuje nowe technologie informatyczne, w celu lepszej dostępności usług i usprawnienia kontaktu z urzędem skarbowym.

Czytaj więcej

<< Poprzednia  2 z 5  Nastepna >>

Elektroniczne składanie deklaracji

BIP Urzędu Skarbowego w Żaganiu
Wykaz organizacji OPP
Ministerstwo Finansów
System Informacji Podatkowej
Sprawdź numer VAT z UE

Ministerstwo Finansów
Program e-Podatki